ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت تولید خودرو و صنعت خزر(سحامی خاص )

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت تولید خودرو و صنعت خزر منتهی به 29/12/1397 با حضور صاحبان سهام، نمایندگان حسابرس و بازرس قانونی شرکت ، مدیرعامل و مدیران شرکت در تاریخ 21/02/1398 جاری درمحل  سالن کنفرانس معاونت اقتصادی گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد.

 

 

 
افتخاری دیگر برای شرکت ایران خودرو مازندران:

شرکت خودرو سازی خزر با انجام فعالیتهای گسترده وبیشماری که سال گذشته در راستای ارتقاءبهره وری و شاخصهای رضایتمندی کارکنان در حوزه منابع انسانی انجام داد  موفق به کسب "نشان دو ستاره جایزه سرآمدی منابع انسانی "از ششمین دوره جایزه سرآمدی منابع انسانی شد.                                                                                                                                       

برگزاری اولین جشنواره دستاوردهای نظام پیشنهادات شرکت ایران خودرو مازندران

مدیریت ارتباطات:

برگزاری اولین جشنواره دستاوردهای نظام پیشنهادات شرکت ایران خودرو مازندران

اولین جشنواره دستاوردهای نظام پیشنهادات شرکت ایران خودرو مازندران در مورخ 10/10/1397، با ارائه گزارش عملکرد کمیته نظام پیشنهادات سال 97و معرفی 4 نفر به عنوان پیشنهاد دهنده برتر در محل شرکت برگزار گردید و از نفرات برتر ،دست اندرکاران برگزاری جشنواره ، اعضای کمیته نظام پیشنهادات و دبیرخانه جشنواره تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم مدیرعامل شرکت ایران خودرو مازندران مهندس حسینی نژاد با بیان این مطلب که :

در بحث مشارکت کارکنان ، اینجانب از خلاقیت و نوآوری استقبال ، و این امر را عامل رشد و توسعه شرکت و منابع انسانی می دانم. .ایشان تسهیل روند کار و دستیابی به نیازها و خواسته های  متغیر کارکنان ، مشتریان و ذینفعان ، شناسایی نقاط ضعف و قوت و ایجاد فرصت های بهبود را از مزایای اجرای نظام پیشنهادات ذکر کرد و در ادامه بیان داشت :

بحث مشارکت کارکنان یکی از خواسته های بنده در این شرکت است و از ایده های جدید همیشه استقبال کرده ام و سعی من براین است تا زمینه و شرایط را برای تحقق این کار در حد توان شرکت ، فراهم آورم .

ایده هایی که قابلیت اجرایی و امکان عملیاتی شدن را داشته باشند را براساس توانمندی سازمان پیش خواهیم برد و اگر ایده هایی که مناسب، ولی به دلایل مختلف در حال حاضر، امکان اجرایی شدن ندارد در آرشیو میماند و اگر زمانی این امکان فراهم شود آنها را اجرایی می کنیم.

اما در حال حاضر باید فضایی ایجاد کنیم تا پیشنهادات تاثیر گذار را به مرحله اجرا در آوریم زیرا معتقدم هر سازمان و نهادی که اثرگذاری نداشته باشد ، نهادی ایستا و بی هدف محسوب می شود.

ایشان تجاری سازی ایده های پرسنل را یکی از اهداف شرکت ایران خودرو مازندران بر شمرد.

مهندس حسینی نژاد در پایان ، ابراز امیدواری کردتا این جشنواره در سال آینده ، پر رونق و با ایده های کاربردی تر ، نه تنها صرفا" در بخش فنی بلکه در بخش های متعددی چون فرهنگی و ورزشی ، انگیزشی و ... برگزار گردد.

در پایان مراسم از آقایان ماتیار محمدیاری ، فرهاد محبی پور ، اسماعیل معتمدی اندی و محمد جانبراری ، به عنوان پیشنهاد دهندگان برتر قدردانی و پاداش ویژه اهداء گردید.

آرشیو اخبار

Powered by mod LCA

اشتراک در خبرنامه