ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

راه اندازي پايگاه توليد ايران خودرو درجمهوری آذربايجان

راه اندازي پايگاه توليد ايران خودرو درجمهوری آذربايجان

سايت توليد محصولات ايران خودرو در جمهوری آذربايجان با ظرفيت اسمي سالانه 10 هزار دستگاه به زودی به بهره برداري مي رسد.

به گزارش ايكوپرس، در مرحله نخست قرار است محصولات خانواده دنا شامل دنا و دناپلاس توليد شود. همچنين، محصولات توليدي در سايت آذربايجان، به كشورهاي مشترك المنافع (شوروی سابق) كه قراردادهاي ترجيحي میان آن ها اجرا مي شود، صادر خواهند شد.

 

براساس اين گزارش، با توافق صورت گرفته، شركت مشتركي ميان ايران خودرو و بخش خصوصی آذربایجان تاسيس شد كه طرف آذري سهم 75درصدي سرمايه گذاري مشترك را تامين كرده است. سهم گروه صنعتي ايران خودرو 25 درصد و فقط شامل صادرات خدمات فني و مهندسی است.

 

برمبناي اين گزارش، خط توليد محصولات ايران خودرو در سايت جمهوری آذربايجان در فاز ابتدايي با ظرفيت تولید سالانه 6 هزار دستگاه آغاز به کار خواهد کرد که با توسعه، ظرفیت آن به 10 هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

 

ارسال نخستين محموله تجهيزات خط تولید

 

 همچنین نخستين محموله صادراتي شركت تام در راستاي تجهيز سايت خودروسازي ايران‌خودرو در جمهوري آذربايجان (نفت چاله) به اين كشور ارسال شد.اين محموله شامل چهار تريلي حاوي تجهيزات كنار خطي، اسكيدهاي خط تريم و برخي اقلام ديگر بود که در سايت پروژه تحويل شد.

 

با توجه به اهميت اين پروژه به لحاظ صادراتي براي ايران‌خودرو، تمامی فرآيندهاي كاري در بخش‌هاي مختلف آن به طور ويژه و متمركز از سوي تام ایران خودرو در حال پي‌گيري است؛ به گونه‌اي كه اين پروژه صادراتي، پس از ابلاغ به تام از ابتداي مهرماه تاكنون حدود 53درصد پيشرفت فيزيكي داشته و مقرر شده عمليات تامين تجهيزات خط، لجستيك نصب و راه‌اندازي از سوي تام انجام شود.

 

لازم به ذکر است، ارسال دومين محموله صادراتي نيز به زودي انجام خواهد شد و پس از ترخيص و تحويل در محل پروژه، نصب و راه‌اندازي از سوي كارشناسان تام به انجام خواهد رسيد.

 

اين پروژه در زميني  به مساحت 68هزار متر مربع و در شهر ساحلي نفت چاله جمهوری آذربايجان در كنار درياي خزر احداث مي شود.

آرشیو اخبار

Powered by mod LCA

اشتراک در خبرنامه